Skip to content

Porsche muziejus

Vakar tinklaraštis apie automobilius, transportą ir visą kitą įdomesnį judesį parkinglot.lt parašė apie Fosterio suprojektuotą McLaren būstinę. Tad lyg reaguodamas, nelabai operatyviai pristatysiu neseniai (sausio 31 dieną) atidarytą Porsche muziejų (įkurtas Štutgarte).

Konkursas pastato projektui buvo paskelbtas prieš 5 metus, tad buvo planuota muziejų atidaryti per naujus metus (praeitais metais Porsche šventė 60metį), bet Prosche anuomet pasirinko (žinoma) pačią įmantriausią architektūrą (Delugan Meissl projektas), tad statybos užtruko kiek ilgiau ir kaina nuo €50 milijonų šoktelėjo dvigubai. O pastato konstrukcija tikrai įmantri – visas 140 ant 70 metrų tūris stovi ant trijų kolonų.

Viduje – apie 80 automobilų ekspozicija, nors yra surinkta 300 automobilių kolekcija, bet ekspozicija nuolat keisi dar ir todėl, kad dauguma mašinų yra puikios būklės ir jos gali važinėti keliu, bei dalyvauti įvairiuose renginiuose. Taip pat bus eksponuojami Profesoriaus Ferdinand Porsche technikos pasiekimai iš 20 amžiaus pradžios. Kasmet planuojama virš 200 000 lankytojų.
Daugiau @ Dezeen ir Spiegel

Kategorijos: Archyvuotas įrašas.

Žymos:

Nuomonių RSS

8 nuomonės

  1. Nais. Pastatas savo konstrukcija tikrai idomus, visgi muziejaus paskirties nelabai suprantu- į kurį Porsche bepažiurėtum vis tiek tą patį dizainą pamatysi… Užtektų vienos mašinos garažo dydžio muziejaus… todėl visai nekeista kodėl vietoj turimų 300 eksponuoja tik 80 :P

  2. nais:)

  3. Kaip skaičiau, tai viena iš priežasčių tiesiog ne lygis neturėt savo muziejaus, visi turi, o jie ne :)

  4. graži forma ir gerai įsipaišęs į transporto mazgą, kiek galiu spręsti iš foto.
    Spydi, Porsche vysto savo dizaino konceptą, keista būtų, jei vienas modelis nuo kito skirtųsi kaip diena nuo nakties, kad įtiktų ir ferario ir volksvageno fanams:)

  5. Nu smagiai.

  6. possiblymaybe>> ką ten vysto, greičiau jau konservuoja tą koncepciją :PHTML

Tęsiant diskusiją...

  1. […] apie architektūrą ir dar kartą architektūrą Archata pristatė sausio 31d. atidarytą Porsche muziejų. Pastato architektūros subtilybių ir modernumo net nekvestionuoju, tačiau man kilo klausimas […]

  2. […] P.S. Toks labiau Archata tinklaraščio sferos įrašas, na bet ne pirmas kartas, kai mandagiai kooperuojamės… […]