Skip to content

Julija Reklaitė ir Tomas Grunskis apie Laisvės architektūrą

Neseniai išleista itin svarbi Lietuvos architektūrai knyga – „Laisvės architektūra“, kurią sudarė Julija Reklaitė ir Tomas Grunskis (išleido Baltos lankos). Svarbi labiau istoriniu požiūriu, naujų idėjų ten niekas nepasisems, paveiksliukų taip pat nėra daug, bet ji gali padėti susivokti kas vyko anksčiau ir vyksta dabar, ir svarbiausia kodėl. Knygos esmė – interviu su skirtingais architektais, skirtingos kartos ir iš skirtingų miestų, tokia įvairovė leidžia apžvelgti didelį diapazoną problemų kankinančių skirtingas kartas ir miestus. Kas vieniem bėda, kitiems neįdomu. Taip pat galima pastebėti, kad interviu, kurie vyko nedidelėmis grupėmis (po 2-5 žmones), architektai atrodo buvo gana atviri ir sakė tai ko paprastai viešojoje erdvėje iš jų sunku išgirsti.

Bet šitas įrašas nėra skirtas apžvelgti knygai – jos visos dar neperskaičiau, apžvalga bus vėliau. Dabar noriu pasidalinti Tomo Grunskio ir Julijos Reklaitės pokalbiu LRT laidoje „Ryto allegro“. Pusvalandžio trukmės įraše knygos autoriai apžvelgia kas įvyko per nepriklausomybės dvidešimtmetį Lietuvoje, ką įdomiausia jie išgirdo iš kolegų per interviu sudarant knygą.

Mano manymu, šis pokalbis yra svarbus knygos priedas, kuriame viskas greitai ir visiems suprantama kalba reziumuojama. Tad malonaus klausymo ir tikiuosi LRT nesupyks už įrašą:

Originalus Ryto allegro laidos įrašas lrt.lt svetainėje

Kategorijos: Apžvalga.

Žymos: , , ,

Nuomonių RSS

Jokių nuomoniųHTML