Skip to content

Vaizdo įrašas iš ekskursijos po Kauno sovietmetį

Šį rudenį Architektūros [ekskursijų] fondas organizavo ekskursijų ciklą modernizmas.lt. Ekskursijos vyko Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Anykščiuose, Druskininkuose, Palangoje, todėl turbūt daugelis galėjote sudalyvauti ir galbūt sudalyvavote, tačiau tiems, kuriems nepavyko pasivaikščioti po Kauną, Archfondas turi puikią naujieną – ekskursijos po Kauno sovietmetį vaizdo įrašą su gidais Vaidu Petruliu ir Kastyčiu Rudoku (bei kur ne kur pasakojimus papildančiu Linu Tuleikiu).

Dviejų su puse valandų trukmės vaizdo įrašas, kurio metu aplankyta 19 pastatų, yra turbūt pirmas ir vienintelis (kol kas) vaizdo įrašas internete, kuriame galima taip išsamiai ir giliai susipažinti su Lietuvos architektūros paveldu. Dabar pat nebūtina pulti žiūrėti šio vaizdo įrašo, tačiau verta vien žinoti, kad toks egzistuoja, o prireikus ar kilus norui ir peržiūrėti, nes ekskursijoje išsakytos informacijos kiekis lenkia bet kokią knygą, o kai kurių dalykų negalima rasti jokioje knygoje ir juos žino išvis turbūt tik keletas žmonių Lietuvoje (Lino Tuleikio pasakojimas apie M. Žilinkso galerijos statybas).

Besidžiaugiant šiuo vaizdo įrašu reikėtų nepamiršti, kad Architektūros [ekskursijų] fondo puslapyje yra visų ekskursijų žemėlapiai su nedideliais aprašymais.

Kategorijos: Apžvalga.

Žymos: , , , , , , ,

Nuomonių RSS

Jokių nuomoniųHTML