Skip to content

Žmogalapis

Šis žmogalapis (žemėlapiu nelabai tinka vadinti, tuoj paaiškinsiu kodėl) rodo technologijų skvarbą, žmonių aktyvumą, vietas kur žmonės tankiausiai gyvena, kurios pasaulio vietos jiems yra įdomiausios, žmonių pajamas – per paskutinius 3 mėnesius. Čia visiškai nėra atvaizduojama žemė, nėra nei kalnų, nei upių, nei jūrų. Miestai, miškai, jūros, keliai, pastatai – viskas yra juoda, o ant juodo fono balti taškučiai surinkti iš 500 milijonų Foursquare atsižymėjimų (check-ins), per paskutinius tris mėnesius. Tiesiog žmonių pažymėtos jų buvimo vietos. Jūras, upes, gatves, net šalių ribas galima įžvelgti tik pagal žmonių buvimo vietas, juk jūros pakrantėje žmonių visada yra daugiau nei giliai jūroje.

Arčiau prisitraukus, galima matyti miestus ir visas šitas tendencijas kitame mastelyje. Kaune dominuoja senamiesčio – Laisvės alėjos trasa, šalia su didesniais dviem taškais – Žalgirio arena ir Akropoliu.

Vilnius žymiai ryškesnis ir labiau pasklidęs, vadinasi ten labiau paplitusios technologijos, žmonės laisviau žiūri į naujus dalykus, žmonės daugiau uždirba? ir žinoma ten gyvena daugiau žmonių. Aiškiai matomi prekybos centrai Akropolis, Ozas, Panorama. Naujasis dešinysis Neries krantas irgi ryškus, ypač Savivaldybė, Swedbank, Europa. Vilniaus pietuose dar toks ryškesnis taškas yra Vilniaus oro uostas. Bet savaime aišku, senamiestis yra nepralenkiamas. Gedimino prospektas, Vilniaus-Vokiečių, Pilies gatvės iki stoties formuoja aktyviausią Vilniaus dalį.

Nežinia kaip dažnai Foursquare ruošiasi atnaujinti šį žmogalapį, tačiau miestų tyrinėtojams tai turėtų būti labai naudinga informacija. Viskas balta ant juodo. Labai įdomu būtų sekti atsinaujinimus ir pamatyti kas pakito per dešimtmetį ir kaip formuojasi nauji traukos taškai.

Foursquare žmogalapis

Kategorijos: Analizė.

Žymos: , , , ,

Nuomonių RSS

3 nuomonės

  1. Ar imanoma is sito zemelapio issitraukti informacija, pvz vektorinio failo, pdf formatu?

  2. Andrius Ropolassausio 20, 2013. 03:17

    Nujaučiu, kad ne. Bent pats tokios galimybės niekur neradau.

  3. Dmitrijussausio 21, 2013. 13:49

    Ryga šviečia ryškiau negu Vilnius :/HTML