Skip to content

Kauno architektūros festivalis – Laisvės impulsai

Šiemet Kaune rugsėjo 1 – spalio 30 dienomis vyks Kauno architektūros festivalis (KAFe). Programa jau po truputį materializuojasi, jau paskelbta apie studentų darbų, Lietuvos tarpukario, Mies van der Rohe parodas, du paskaitų ciklus (Miesto ir Architektūros fondo), East-East 4 (Japonija-Lietuva) kūrybines dirbtuves. Naujausia žinia, idėjų paroda „Laisvės impulsai“ skirta jauniems architektams (iki 40 metų). Šio projekto esmė – jauniesiems architektams pasiūlyti galimybę atnaujinti Laisvės alėjos pastatus ir taip skatinti diskusijas apie tai ką galima ir ko negalima daryti svarbiose istorinėse miestų erdvėse. Žinoma, viskas vyks idėjų lygyje, todėl galima pasirinkti savo vaizduotei išlaisvint visus Laisvės alėjos pastatus, net ir Žilinsko dailės galeriją. Geriausi darbai bus eksponuojami dideliu formatu pačioje Laisvės alėjoje, taip pat publikuoti specialiame kataloge.

Jeigu susidomėjote, KAFe puslapyje galite rasti platesnę informaciją ir rezervuoti savo pastatą. Projekto deadline – birželio 1 diena.

Nepamirškite, kad taip pat yra galimybė tapti KAFe savanoriais!

O čia oficiali informacija:

Kuri šiuolaikišką ir progresyvią architektūrą? Nori būti matomas? Realizuok save “Laisvės Impulsų” kūrybinėje laboratorijoje ir nustebink tautą. Padaryk savo viziją bet kuriam pasirinktam pastatui Laisvės alėjoje Kaune. Architektų biurai, neformalios architektų grupės bei pavieniai architektai kviečiami registruotis KAFe 2013 tinklalapyje bei rezervuoti „sergantį“ Laisvės alėjos objektą savo vizijai realizuoti. Daugiau informacijos apie projektą bei dalyvavimo sąlygos: http://www.kafe2013.lt/lt/laisves-impulsai

Projektas “Laisvės impulsai” – tai inovatyvus, eksperimentinis naujos architektūros istorinėje aplinkoje atsiradimą nagrinėjantis bei architektūros idėjų ir kritinės minties sklaidą mieste užtikrinsiantis renginys. Pagrindinis renginio tikslas – per pateiktas jaunosios kartos architektų sukurtas architektūrines vizijas”sergančioms” Kauno Laisvės alėjos vietoms (pastatams, jų fasadams, numatomiems antstatams) inicijuoti gyvas ir atviras miesto visuomenės, verslo, architektų ir savivaldos diskusijas apie tai, kokia gali (ar galėtų) būti šių dienų architektūra istorinėse miestų erdvėse, kuri dabar dažnai yra vertinama nevienareikšminkai ar netgi sukelia kontroversiškų nuotaikų.

Atliktos vizijos (planuojama, kad jų bus parengta 30-40-čiai realių objektų ar erdvių) bus kokybiškai atspausdintos ant didelio formato stendų (2 x 3 m.), kurie bus viešai du mėnesius eksponuojami Laivės alėjoje šalia “gydomų” pastatų, o Laisvės alėja taps unikalia architektūros pasiūlymų laboratorija – galerija ir atvirų diskusijų forumu po atviru dangumi, kur žmonės galės rinktis ir diskutuoti apie tinkamus ar netinkamus architektūrinės išraiškos pavyzdžius ir jų daromą įtaką istorinei aplinkai.

Kauno architektūros festivalis (KAFe2013) – tai 2013 m. rugsėjo–spalio mėnesiais Kaune įvyksiantis įvairialypis ir daugiaplanis, įvairius architektūrinius įvykius (architektūrinių idėjų konkursus, parodas, paskaitas, viešas diskusijas ir visuomenės konsultacijas) apjungsiantis renginių ciklas. Tokio masto ir pobūdžio tarptautinis architektūros festivalis organizuojamas pirmąsyk Lietuvoje.
Daugiau informacijos: www.kafe2013.lt

Kategorijos: Archyvuotas įrašas.

Žymos: , , , ,

Nuomonių RSS

Jokių nuomoniųHTML