Skip to content

Lukiškių aikštės konkursas. 2 etapas. Balsavimas

Iki vasario 2 dienos (berods) turėjo būti baigti atrinktų projektų patobulinimai. Dabar pasirodė informacija apie šiuos projektus. Kaip skelbia architektų sąjungos tinklapis, nuo vasario 9 dienos bus galima darbus aplankyti Vilniaus miesto savivaldybės pastate, I aukšte esančioje salėje ir preliminariai numatoma, kad viešasis svarstymas vyks vasario 24-25 d.

Atnaujinimas: balsavimo anketa. eziukasvilniuje ir šio tinklaraščio lankytojų bendri balsai.
Atnaujinimas 2: ištrauka iš LRT laidos “Kultūra” apie Lukiškių aikštės projektus.

Žemiau pateikiami antrojo etapo projektai, šalia yra nuoroda į pirmojo etapo variantus, kad galėtumėte palyginti kiek projektai patobulėjo.

Arch. J.Anuškevičius, U. Krušinskienė, R. Puzinas, V. Izokaitis –  [pirmasis variantas]
akpi

“R.Paleko archstudija” (arch. R.Palekas, A.Palekienė, M.Zemlickaitė, skulpt. T.Gutauskas, bendradarb. A.Brazauskaitė, G.Gylytė, B.Puzonas, M.Šiupšinskas) –  [pirmasis variantas]
palekas

UAB “Jungtinės architektų dirbtuvės” (arch. A.Nasvytis, O.Kiznytė, L.Krugelis, skulpt. R.Midvikis )[pirmasis variantas]
nasvytis

“Šarūno Kiaunės projektavimo įmonė” (arch. Š.Kiaunė, R.Raslavičius) – [pirmasis variantas]
kiaune

UAB “Dviejų grupė”(L.Tuleikis, K.Vaikšnoras, P.Vaitiekūnas kartu su skulptoriais R.Antiniu ir K.Lanausku)
[pirmasis variantas]
dviejugrupe

K.Antanėlis, D.Regelskis, V.E.Čekanauskas[pirmasis variantas]
arc

M.Maziliauskas ir UAB “P.A.R.Y.Ž.I.U.S.”(arch. M.Maziliauskas, D.Dainys, K.Mikšys, O.Lozuraitytė, M.Maziliauskienė, D.Tamašauskas, J.Biliūnas, Ū.Tornau, A.Markauskaitė, R.Viešchnickas)[pirmasis variantas]
paryzius

Kategorijos: Archyvuotas įrašas.

Žymos: , , ,

Nuomonių RSS

Jokių nuomonių

 1. Mindaugasvasario 7, 2009. 18:15

  “R.Paleko archstudija” (arch. R.Palekas, A.Palekienė, M.Zemlickaitė, skulpt. T.Gutauskas, bendradarb. A.Brazauskaitė, G.Gylytė, B.Puzonas, M.Šiupšinskas)

  siu autoriu projektas maziausiai atrodo civilizuotas, deramai dera zalumos plotai. visi kiti projektai daugiausiai pritaikyti stebeti is virsaus, kur jie atrodo gana idomiai. bet jei stovetume toje aiksteje, tai ji neatrodytu patraukliai.

 2. stebina visu minties sustabarejimas. Obeliskai tragiski. Ir isvis- kam ju reikia? Jie ka- cia grozio priduoda? Galima sugalvoti ir kitoki traukos centra. Zodziu, kazkokie sovietiniai modeliai.

 3. Tai čia apie tuos porą. O kaip kiti? Kodėl “visų minties sustabarėjimas” jei tik pora su obeliskais yra?

 4. man labai patiko UAB “Dviejų grupė” sprendimas. Rekreacinė erdvė, idėja, ne tik kompozicija – tas gerai. Kiek sunkiau įsivaizduoti tą “laisvės lauką” žiemą – slidės, rogutės? kodėl gi ne:)
  Antrą vietą skirčiau “R.Paleko archstudijai” – paryžietiškas parkelis, mielai prigulčiau ant pievutes paskaityti. Jaukus, žemiškas mastelis.

 5. tobish vilnietisvasario 9, 2009. 20:01

  manau geriausias darbas Paleko arch studijos.Jokiu obelisku, jokios pompos, graziai atskirtos memorialine ir rekreacine aikstes funkcijos.Tokioje erdveje butu malonu leisti laika, o zalumos Gedo prospekte baisiai stinga…viskas isbetonuota.
  Baltijos kelia primenanti zmoniu grandine atrodo svieziai ir plastiskai.Baisu tik , kad beretes tokio projektelio nesupras…

 6. o geras! nustebino projektu pasikeitimai, ypac – jau mineto Baltijos kelio (Paleko archstudija). dabar uz ji atiduociau 100 proc., jei tik kas leistu balsuoti :)

 7. Gražiausia aikštė yra tokia, kokia yra dabar !!!! Ir kam ją išvis keist ?

 8. Iki kada vyksta balsavimas? Galiu paskelbti apie balsavimą ir NT-blog.lt;)

 9. Kaip rašo archsąjungos tinklapis “Viešasis svarstymas preliminariai numatytas vasario 24-25 d. Pirmasis vertinimo komisijos posėdis vyks po viešojo svarstymo. Informacija dėl datų ir laiko gali būti tikslinama.”

  O pati apklausa yra paleista http://eziukasvilniuje.blogas.lt/. Tai kiek eziukas ja laikys tiek ji ir eis, spėju iki oficialių rezultatų paskelbimo laikyt turėtų. Tai gal iki kovo mėnesio kažkurios dienos, neaišku kada išrinks nugalėtoją.

  O įdėt manau būtų šaunu, nes dar daugiau žmonių galėtų pareikšti nuomonę:)HTML