Skip to content

Jurgis Gečys laimėjo IS Arch konkursą

Intervencijų vieta

Vienos dailės akademijos (Akademie der bildenden Künste Wien) absolventas Jurgis Gečys laimėjo pirmą vietą IS Arch kasmet rengiamame studentų ir absolventų darbų konkurse. Jo magistrinio darbo tema, kaip dažna mokslo emigrantams, yra Lietuvoje – „Curonian Spit, Identity of the Landscape“. Grubus darbo aprašymo vertimas iš anglų kalbos:

Kaip identitetas yra protinė fizinio proceso reprezentacija, tuomet galbūt fizinė protinio proceso reprezentacija yra galima architektūroje. Projektą apibrėžė gilinimasis į galimas paraleles tarp kraštovaizdžio atvaizdavimo ir jo identiteto konceptualizavimo.

Tai yra kritinė aplinka kurioje judantis smėlis laikui bėgant paslepia ir atskleidžia įvairius kultūrinius sluoksnius. Pagrindinė koncepcija yra kraštovaizdžio sandaros perkėlimas į architektūrą. Ją sudaro trys architektūrinės intervencijos, kurių erdvės atspindi ir kinta nuo fizinių vietos procesų.

Autoriaus minimos trys intervencijos yra Smėlio namas, Vėjo namas ir Švyturys. Smėlio namas tai yra vertikalių sienų struktūra primenanti šiaudus naudotus stabdant kopų slinkimą. Ši statiška struktūra paryškina aplink ją vykstančius dinamiškus procesus. Vėjo namas – betono struktūra, kuri simuliuoja erozijos efektą. Liejant formą panaudojami vietiniai rastai, kuriems išpuvus atsiveria kiaurymės betone. Švyturys, tai kultūrą reprezentuojantis objektas, kuriame gali apsistoti vienas rašytojas. Iš dalies jis primena gintarą, nes neturi jokių pamatų, todėl gali judėti veikiamas aplinkos.

Smėlio namas

Smėlio namas

Vėjo namas

Vėjo namas

Švyturys

Švyturys

Konkurso komisiją sudarė Herzog and de Meuron, Toyo Ito, MAD Architects, MVRDV ir Ateliers Jean Nouvel atstovai.

Darbą galite rasti IS Arch puslapyje.

Kategorijos: Apžvalga.

Žymos: , , ,

Nuomonių RSS

Viena nuomonė

  1. puiku! realizuokime tai!HTML