Skip to content

Architektūrinė tuštėjančios Lietuvos strategija

Alexander Gronsky - Pastoral_03

Ateinant naujai vyriausybei kilo noras užsiminti apie labai svarbų mūsų ateičiai procesą – šalies gyventojų mažėjimą iš architektūrinės ir urbanistinės pusės. Šis naujas tekstas yra apie tai, kad mums reikia architektūrinės tuštėjančios Lietuvos strategijos. Ar tokia strategija nedubliuotų miestų bendrųjų planų, kuriuose yra numatyti sprendiniai dešimtmečiui į priekį? Ne, visiškai ne. Visi didieji miestai turi bendruosius planus, kuriuose numatoma ateities vystymo prioritetai ir strategijos. Pavyzdžiui Kaunas turi tokį reikalą iki 2023 metų. Tačiau, kaip tradicija, šie planai yra reaktyvūs ir visiškai nesiorientuoja į ateitį. Bestuburiškai nupaišytos koncepcijos tiesiog legalizuoja tai, kas vyksta savaime. Juk į koncepcinius planus įtraukus chaotiškai plėtojamus projektus, atrodo, kad chaoso nėra, nes viskas vyksta pagal planą.

Naujoji architektūrinė tuštėjančios Lietuvos strategija galėtų iš tikrųjų orientuotis į ateitį. Demografinėmis prognozėmis paremta strategija, būtų gana tiksli ir ateityje pagaliau stabilizavus gyventojų skaičių ar jam net pradėjus augti, sukurtų puikų, efektyvų pagrindą plėtrai. Apie ką konkrečiau ji galėtų būti ir kokius klausimus spręstų, skaitykite naujame tekste 15min.lt portale.

Taip pat galite perskaityti anksčiau publikuotus tekstus šia tema: Besitraukiantys miestai: Tokijas apie teoriją/strategiją kurtą tuštėjančio Tokijo pagrindu ir Konfliktiškumo balansas daugiabučių kvartaluose arba o kas dar jei ne renovacija? apie strategiją dirbti su sovietinių daugiabučių kvartalais.

Iliustracijai panaudota Alexander Gronsky nuotrauka iš serijos Pastoral.

Kategorijos: Kritika.

Žymos: , ,

Nuomonių RSS

Jokių nuomoniųHTML