Skip to content

Dviejų Lietuvos architektų paroda Rygoje

Rugpjūčio 30 dieną Latvijos architektūros muziejuje bus atidaryta paroda „Parallel Identities: How to preserve Future Landscapes of the Baltics?“. Joje du žavūs, gabūs ir jauni architektai iš Lietuvos Aistė Ambrazevičiūtė ir Jurgis Gečys pristatys baltiškojo kraštovaizdžio tyrinėjimus. Parodoje bus demonstruojami gipso, medžio maketai, koliažai, piešiniai ir video instaliacijos. Atidarymo metu bus galima išgirsti ir pačių autorių pristatymus.

↑ Jurgis Gečys, Curonian Spit, vizualizacija, 2014

Aistė Ambrazevičiūtė ir Jurgis Gečys baigė Vienos dailės akademiją sukūrę vizionieriškus projektus tyrinėjančius baltiškąjį kraštovaizdį – Kuršių neriją ir senąją medinę Kauno architektūrą. Jų darbuose simbiozė tarp žmogaus ir gamtos – medžio, smėlio, vandens ir vėjo – tampa kultūrą ir identitetą vienijančiu elementu. Baltijos jūros kranto, miškų ir pievų charakteris lėmė tai, kad projektai yra kupini lakoniškai gaivių natūralių atspalvių ir medžiagų.

↑ Jurgis Gečys, Curonian Spit, grafika, 2014

Savo darbuose autoriai siūlo ateities viziją, kuri reaguoja į istoriją, vietos tradicijas ir laiko pokyčius. Jurgio Gečio architektūrines intervencijas būtų galima pavadinti monumentais jungiančiais vietą ir jos atmintį per žmogaus ir gamtos fizinę ir psichologinę sąveiką. Projektas savo stipria menine išraiška provokuoja Kuršių nerijos unikalios geografijos ir istorijos apmąstymus. Aistės Ambrazevičiūtės projektas orientuojasi į sudėtingą medžio anatomiją ir medžiagos tyrinėjimus apjungiant skirtingus medžio mastelius ir vietas, taip atrandant naujas, nematytas medžio formas. Projekto tikslas – atskleisti naujas medžio, kaip medžiagos, galimybes ir sukurti naujus architektūrinius parametrus pasiūlant naują etnografinę aplinką, kuri kalbėtų apie savo šaknis ir ateitį vienu metu.

↑ Aistė Ambrazevičiūtė, Imaginary Folklore, fotografija, 2016.

Tai bus pirmas kartas, kai šie darbai, jau pasižymėję tarptautiniuose konkursuose, bus pristatyti Baltijos šalyse.

Aistės Ambrazevičiūtės ir Jurgio Gečio darbų pristatymas įvyks rugpjūčio 30 dieną, 18:00 Latvijos architektūros muziejuje. Renginys vyks anglų kalba. Paroda veiks iki rugsėjo 28 dienos, darbo dienomis Latvijos architektūros muziejuje, Mazā Pils street 19, Riga.

Įėjimas nemokamas.

Pagrindinė nuotrauka: Aistė Ambrazevičiūtė, Imaginary Folklore, vizualizacija, 2016.

Informacija parengta pagal anglišką pranešimą spaudai.

Kategorijos: Juodraštis.

Žymos: , ,

Nuomonių RSS

Jokių nuomoniųHTML