Skip to content

Naujieji Lietuvos mokslo slėniai ir centrai

Naujajame tekste 15min.lt portale aptariamas naujųjų mokslo įstaigų bumas:

Kitaip nei įprasta Lietuvoje statant viešosios paskirties objektus, daugumą šių pastatų projektavo garsūs šalies architektai – Rolandas Palekas, Gražina Janulytė-Bernotienė, Gintaras Čaikauskas, Gintautas Natkevičius ir kiti. Beveik vienu metu iškilę žinomų architektų projektuoti mokslo centrai ir slėniai atspindi, kaip patys universitetai supranta modernų aukštąjį mokslą ir kokias vertybes, kokybę bando perteikti savo architektūra. Iš kitos pusės, neseniai iškilę centrai reprezentuoja Lietuvos šiuolaikinės viešosios architektūros tendencijas.

Iš esmės visa ši architektūra, nors ir vykdyta per viešųjų pirkimų procedūras yra visai gera. Vieni pastatai yra visai puikūs, kituose puikiai pavyko tik interjerai, bet ne išorė arba atvirkščiai. Tačiau yra problemų išėjus už naujųjų pastatų ribos, kurios iliustruoja problemas visame aukštajame moksle.

Plačiau apie tai tekste 15min.lt portale.

Kategorijos: Apžvalga.

Žymos: , , , , , ,

Nuomonių RSS

5 nuomonės

 1. KTU „Santakos“ slėnis tai labiau primena kokį sporto centrą, o ne mokslo objektą :)

 2. Matyt, bandant imtis architektūrinės kritikos, reikėtų geriau susipažinti su šiuolaikine architektūra, nes tokie teiginiai, kaip „fakulteto pastatas yra išskirtinės ir drąsios išraiškos“, mano nuomone, skamba komiškai.
  http://www.librarybuildings.info/sites/default/files/kaisa_front.jpg

 3. Klasiškam Vyruirugsėjo 11, 2017. 10:14

  Gal ir primena sporto centrą, bet čia giriamas “išskirtinis” ir “drąsios” išraiškos fakultetas man primena Helsinkio universiteto biblioteką.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Helsinki_University_Library

 4. Andrius Ropolasrugsėjo 11, 2017. 10:20

  Išskirtinis ir drąsus nereiškia unikalus ir originalus. Panašu, kad maišote reikšmes.

 5. Iš čia pateiktų pavyzdžių man įdomiausias Kuncevičiaus grupės VGTU mokslo centras- kontekstualus, bet turintis aiškią urbanistinę idėją pastatas. Tai kas, kad jo nepastebėjo Mies Van der Rohe konkurso komisija.Lygiai taip pat komisija nepastebėjo to man panašaus į Kaisa House arkuoto namo. Kaip , berods, ir ankstesniuose konkursuose tokio kvadratuoto namo Kėdainiuose, man labai panašaus į Zollverein School
  http://www.archdaily.com/54212/zollverein-school-of-management-and-design-sanaaHTML