Skip to content

Nuobodžios architektūros tendencijos

Kodėl mes architektai nebekuriame tiek daug įmantrių pastatų? Ar tai susiję tik su finansais? Ar yra kitos priežastys šiai nuobodžiai architektūrai? Šie klausimai keliami ir narpliojami naujame tekste. Taip pat apžvelgiama kaip tai atsiliepia Lietuvos miestams ir ypač senamiesčiams.

Nuobodžios ir ramios architektūros įsigalėjimas yra natūralus procesas šiuolaikinėse sąlygose – kuo chaotiškiau ir sparčiau keisis pasaulis, tuo mažiau galimybių ir prasmės liks architektams vaikytis nepavejamas madas.

Kaip kadaise architektas Robertas Venturi su kolegomis siūlė pasimokyti iš Las Vegaso, išleisdamas knygą, kuri padarė didelę įtaką postmodernizmui, taip šiandien aš siūlau pasimokyti iš priemiesčių, kuriant nuobodžią architektūrą senamiesčiuose.

Apie tai plačiau tekste „Priemiesčių pamokos nuobodžiai senamiesčių architektūrai“ 15min.lt portale.

Iliustracijoje E. Miliūno studijos Marijos radijo pastato vizualizacija.

Kategorijos: Kritika.

Žymos: , ,

Nuomonių RSS

4 nuomonės

 1. Apie post architektūrągruodžio 21, 2017. 20:54

  Pritariu,kad lietuviška architektūra nuobodoka,bet dėl lietuviško postmodernizmo straipsnio autorius,manau, pernelyg kategoriškas. Šiek tiek informacijos apie lietuviško postmodernizmo pavyzdžius:
  M.Mankaus straipsnis apie lietuvišką postmodernizmą:
  mla . vgtu . lt/index.php/mla/article/viewFile/mla.2014.034/1156
  M.Drėmaitės knyga ‘Baltic Modernism. Architecture and Housing in Soviet Lithuania’ kurioje nagrinėjami ir postmodernizmo pavyzdžiai Lietuvoje:
  dom-publishers . com/products/baltic-modernism
  Įdomi Archfondo paskaita Nacgalerijoje ,kurią vedė T.Grunskis ir M.Mankus:
  vimeo . com/211621337
  Dar-Vilniaus ir Kauno architektūros giduose.

 2. Geriausias vaistas nuo nuobodžios architektūros ir standartinių vidutinybių įsigalėjimo (šiais laikais vidutinybės įsigali ne tik architektūroje ) yra atviri architektūriniai konkursai.

 3. Dar viena gera paskaita apie postmodernizmą Lietuvoje-
  archfondas.lt/lt/pokalbiu/irasas/post-architektura-lietuvoje

 4. Robert Venturi lietuviškoje spaudoje minimas jau seniai. Sovietmečiu apie jo kūrybą studentai rašydavo referatus.HTML