Skip to content

Devyniolika vizijų Stasio Eidrigevičiaus menų centrui Panevėžyje

Jau netrukus sužinosime Stasio Eidrigevičiaus menų centro konkurso Panevėžyje nugalėtojus. Tačiau kol jų laukiame, galime panagrinėti visus devyniolika konkursui pateiktų projektų.

Tekstas 15min.lt portale siūlo greitai prabėgti per projektus ir pasvarstyti koks turi būti šiuolaikinis muziejus, ką jis turi atlikti ir kuris iš pateiktų darbų geriausiai visa tai atspindi.

Užuomina, tai turbūt ne šis darbas:

Keistas mišrūnas tarp rusų konstruktyvizmo ir japonų metabolizmo architektūros judėjimų siūlo mums įsivaizduoti distopinę ateitį 2200 metais Panevėžio centre. Aplink zuja skraidantys automobiliai, o visų pamirštame ir apleistame Stasio Eidrigevičiaus menų centre karaliauja augmenija. Jos fone sukilėliai, apsirengę kaip 60-ųjų roko grupės muzikantai, organizuoja perversmą prieš dirbtinio intelekto kontroliuojamą vyriausybę.

Tekstas 15min.lt portale

Stasio Eidrigevičiaus menų centro konkurso puslapis: http://www.semc.lt/

Iliustracijoje kino teatras „Garsas“, kurio vietoje planuojama statyti naująjį menų centrą.

Kategorijos: Apžvalga.

Žymos: , , ,

Nuomonių RSS

5 nuomonės

 1. Ar tikrai?birželio 7, 2018. 16:20

  “…Blogiausias dalykas, projektuojant pastatą konkrečiam menininkui, yra kurti architektūrą tiesiogiai kopijuojant jo kūrybos motyvus. Tokių projektų buvo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio koncertų centro konkurse Kaune ir jie liko nepastebėti…”
  15min.lt/kultura/naujiena/vizualieji-menai/devyniolika-nauju-muzieju-panevezyje-stasio-eidrigeviciaus-meno-centro-konkursas-929-980172#_
  Ar tikrai? Vienas finalistų,manau, panaudojo Čiurlionio kūrybos motyvus savo projekte-tai pastebėjo ir konkurso žiuri.
  competitions.malcolmreading.co.uk/kaunasconcertcentre/news/2017/winners-revealed

 2. kritiškaibirželio 10, 2018. 20:31

  Mano nuomone,rašyti apie architektūrą stiliumi,panašiu į Užkalnio, yra gerai,bet toks įspūdis,kad reikia stipriai gilinti žinias apie architektūrą, nes žinios galimai fragmentuotos-gal dar pasimokyti porą metų universitete?

 3. Andrius Ropolasbirželio 13, 2018. 23:43

  Kritiškai, galima būtų plačiau apie išsilavinimo spragas?

 4. Gerb. autoriau-keistai atrodo Jūsų frazės,kad pirmą kartą Lietuviškoje žiniasklaidoje Jūsų paminėtas Robert Venturi-jį savo straipsniuose minėjo a.a. architektas A.Kančas dar gūdžiu sovietmečiu.Tiesiog eikite į bibliotekas ir ieškokite popierinių Statyba ir architektūra žurnalų.Ačiū.

 5. Andrius Ropolasbirželio 16, 2018. 00:42

  OK. Galima būtų sužinoti: 1. Kaip ši pastaba susijusi su SEMC konkursu? 2. Koks ryšys tarp siūlymo pasimokyti universitete ir knisimosi po bibliotekų archyvus?HTML